Instrukcje

Gratulujemy wyboru Sklepu PrestaShop!

Poniżej przedstawiamy kilka pierwszych kroków , aby bliżej poznać swój sklep.

Po zalogowaniu się na zaplecze otwiera się pulpit , gdzie widać większość narzędzi , z jakich będziemy korzystać.

Jak widzisz , sklada się on z wielu funkcji znajdujących na linkach bądź klawiszach.Gdy przyjrzysz się chwilę , zobaczysz wszystkie najważniejsze funkcje sklepu - są dostępne po prostu po kliknięciu w nie.

 

 !pulpit

Bardzo często będziemy korzystali z lewej górnej zakładki " katalog" - tam właśnie "tworzymy" towar, wchodząc w kolejne poziomy  : opisujemy go , nadajemy mu cenę , dodajemy zdjęcia itd.Mamy też do dyspozycji szybki podgląd tego , co się dzialo w sklepie - po prawej stronie statystki ( skrócone , bo więcej można znaleźć w innym miejscu ) : sprzedaż , ilość nowych klientów , liczba zamówień itd.

 

pulpitmenu

Otwierając Katolog > Kategorie możemy dodawać kolejne kategorie produktów w naszym sklepie.Klikamy na klawisz " utwórz" i uzupełniamy odpowiednie opisy.Należy uzupełniać odpowiednie pola i kończyć poprzez klawisz " zapisz".

 

katalogkategorie

Dodawanie produktów odbywa się w Katolog>Produkty .Podobnie jak kategorie , wystarczy kliknąć w zielony klawisz po prawej stronie u góry " utwórz" i pojawi się nam okienko ( zdjęcie poniżej ). W prosty i intuicyjny sposób , Twój sklep zapełnia się towarem !

 

 katalogprodukty

Poniżej przedstawiamy kartę produktu , którą uzupełniasz , wpisując informację w odpowiednie pola.Nie wszystkie pola muszą być uzupełnione - niektóre zostały stworzone z myślą o użytkownikach z USA czy Japonii , więc ich standardy nas nie dotyczą.

W tym miejscu , po prawej stronie od pola edycji zaznaczasz również opcje dostępności towaru .W każdej chwili możesz również skorzystać z przycisku " zapisz" i np. zakończyć wpisywanie towaru i dokończyć to później ( po prawej stronie u góry ).

Bardzo przydatny jest również link " Zobacz sklep" w prawym górnym rogu - masz możliwość natychmiastowego podglądu , jak wygląda sklep po dokonanych przez Ciebie zmianach.Pamiętaj że zawsze musisz skorzystać z klawisza " zapisz" i potem zobaczyć sklep - sprawdzisz , czy właśnie tak chciałeś ująć zmiany.  

 

produktyedycja

 

Poniżej widać pola dotyczące ceny towaru - wystarczy wypełnić.

edycjacena

 

W zakładce " zdjęcia" mamy możliwość wgrania bezpośrednio ze swojego komputera zdjęć do sklepu- proszę pamiętać, aby były one wcześniej odpowiednio zmniejszone.

edycjazdjecia

 

To tylko niektóre z fukcji sklepu- jak widać, intuicyjnie można znaleźć odpowiednie pola, w prosty sposób zarządzając własnym sklepem. Powodzenia!